Good Morning December


Almost Christmas
Wskoczył grudzień, a w raz z nim wyczekiwanie na święta, planowanie ich, rozmyślanie 
o prezentach, zakupy etc... i właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby mieć absolutnie szalony zawrót głowy. Z roku na rok, ten świąteczny nastrój dopada nas  niestety coraz szybciej i przyznać muszę, że to mnie trochę denerwuje, irytuje, drażni i zabija prawdziwa magię świąt. Zastanawiam się jaki to sens ma i komu potrzebny jest ten niewiarygodny pośpiech? Oczywiście, że wiem, że chodzi o wielkie przedświąteczne zyski i im szybciej się poddamy temu nastrojowi, tym szczuplejszy będzie nasz portfel, tylko dlaczego tak łatwo nas "oskubać"? 
Nie tylko z kasy, ale też z całego christmas mood? 
Nawet ja, klika dni temu wyciągnęłam z szafy wianuszek ze światełkami, bo kiedy obserwuje co dzieje się od kilku tygodni w sklepach, na blogach, instagrm-ie, to uległam, chociaż mówiłam sobie że nawet pierwszy post świąteczny zrobię w grudniu ... i tu słowa dotrzymałam.01.12. 2018 godz 12:00

I tak od dziś, oficjalnie rozpoczynam swój świąteczny sezon,
od wianuszka, od christmas songs, od herbaty pachnącej pomarańczą i goździkami 
(jestem pasjonatką zapachów), od planowania całego shopping time. Tak, tak to sobie wymyśliłam
i nie chciałabym w przyszłości oglądać wystrojonych choinek we wrześniu. Naprawdę nie ! Nie mogę się doczekać chwili, kiedy zostanie ukończony remont wiejskiego domu " Moja Miła".  
 Tam będzie właśnie tak pięknie... a święta bajeczne. Póki co hydraulik tam dzielnie walczy... i jeszcze upłynie sporo czasu, zanim wszystko zostanie ukończone. byłby cud, gdyby odbyły się tam kolejne święta ... bajka.

Serwuje dzisiaj piękne fotografie w świątecznym klimacie. Wszystkie pochodzą z House & Garden. 
Czasopismo uwielbiam i regularnie kupuję.


Po tych moich małych wywodach, chciałabym, żeby każdy z nas pamiętał, że i owszem będą piękne święta, ale nie będą one piękne dla wszystkich. Ze są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy, wsparcia, a w tych dniach szczególnie.
Nie czekajmy więc z pomocą dla nich na ostatnią chwilę. Oni akurat potrzebują jej o wiele, wiele szybciej niż na godzinę przed gwiazdką.Dobrego dnia kochani

 1. Replies
  1. Gosiu, jak ja się cieszę że mnie odwiedziłaś :)
   Usciski kochana :)

   Delete
 2. Dziękuję za przepiękne inspiracje<3 ;)

  ReplyDelete
 3. i do tego mądra :) to ja Ci życzę kochana tych świąt w takim domku :)))na szczęście są takie miejsca slow jeszcze na świecie i ja zamierzam pielęgnować swoje własne w tym klimacie :))) inaczej oszaleć można !!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Agusia, absolutnie zgadzam się z Tobą... oszaleć idzie :))
   kisss :))

   Delete

Floating Social Media Buttons

 
Widgets