Pages

Search This Blog

2016-11-24

PHOTO PARIS




Najważniejsze na świecie targi Photo Paris ruszają!
Wszystkie muzea i galerie of the world, od Tade Modern w Londynie, po Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku i Azzadine Alaia Gallery w Paryżu, będą prezentować fotografiię wybitnych twórców. Jeśli jesteś gdzieś w pobliżu tych miejsc, to być może warto pojawić się tam? Nie przegap tego!Ja, wielka fanka fotografii, bardzo ubolewam nad faktem, że nie będą mogła na żadnej z tych wystaw być.Może innym razem? Może kiedyś? Maybe baby? Byłoby wspaniale!

Tt is worth seeing...


Wystawa „Między sztuką a modą: Kolekcja Carli Sozzani” – do 26 lutego 2017 – Azzedine Alaia Gallery, Paryż
Wystawa „Cafe de Flore” – do 2 grudnia 2016 – Just Jaekin Gallery, Paryż
Wystawa „Louis Faurer” – do 18 grudnia 2016 – Henri Cartier-Bresson Foundation, Paryż

2016-11-12

MACARONS, WINE...etc,etc




 MACARONS, WINE, FRESH FRUIT AND MERINGUE

Zakochana w fotografii Jamie Back ... jestem bardzo!
To było dawno temu, kiedy odkryłam jej blog-a. Nie wiedziałam kim ona jest? Kim jest Jamie Back?
 Po krótkiej chwili przeglądania jej blogowych stron i zjawiskowych fotografii, zorientowałam się, że Jamie jest po prostu wielką gwiazdą... gwiazdą fotografii! Mistrzynią nastroju.Teraz po kilku latach, kiedy obserwuję ją, jej pracę, jej styl życia i tworzenia, dostrzegam w jej przekazie prawdę! To coś, co nie zdarza się zbyt często w blogowym świecie... prawda? Jej piękny świat jest prawdziwy... tam nie ma nic "na pokaz". Przepięknie celebruje swoje życie, swoją codzienność. Uwielbiam ją za to! 

Ja bardzo rzadko publikuje na swojej stronie zdjęcia innych autorów, niż moje, ale dzisiaj zrobiłam wyjątek i postanowiłam udostępnić kilka fotografii Jemie. To taki rodzaj inspiracji, może nawet przedświątecznej, bo nie ukrywam, że mam trochę w planach poszukać to tu, to tam, jakiejś pięknej zastawy stołowej, pięknych kryształowych lampek do szampana, wina etc, etc. 
Może coś vintage? To chyba byłoby najlepsze. Na fotografii króluje piękna zastawa z restauracji BG w NYC bergdorf goodman z dodatkiem kolorów i złota. Marzenie. Można stracić dla niej głowę- jest taka piękna... ach! Cała restauracja m a g i c z n a. 

I takim to oto sposobem, nieświąteczna fotografia Jamie Back, wpłynęła  na moje plany związane
 z nadchodzącymi świętami... a do nich już zaledwie o krok... tak szybko biegnie czas!  
Warto mieć więc jakieś dobre inspiracje!



2016-11-05

DELICIOUS SATURDAY



Day of delicious, sweet and lazy. 

O słodkiej chwili marzyłam od kilku tygodni. Powód? ... katudję się dietą! Marzyłam więc, że w tym moim dietetycznym klimacie znajdzie się klika dni pod hasłem "róbta co chceta". 
I stało się! 
Błogi stan nadszedł, z tortem od Sowy.  Pychota z bezą w domku u mojej córki Kariny. 
Ona mnie bardzo mocno pilnuje w moich szaleństwach czekoladowych. Nie mam z nią łatwo. I tak spędzając czas z bliskimi, delektując się przysmakami z cukierni, przeglądając Magazyn 22 Anji Rubik z piękną fotografią, czuję że kolejny Sweet Day może przyjść znacznie szybciej niż to sobie zaplanowałam, a zaplanowałam pod koniec miesiąca, kiedy to przyleci mój mąż i zacznie szaleć w kuchni! 

 Mam męża z talentem kulinarnym... no po prostu bosko!.. co tu dużo mówić.



Copyright 2000 - by FUSION HOUSE| Layout by Studio O2Art based by KotrynaBassDesign | Wszelkie prawa zastrzeżone.