Pages

Search This Blog

2016-12-12

almost ChristmasPrawie święta, więc zaczyna się cała przedświąteczna zabawa. Uwielbiam ten czas, choć muszę przyznać, że sama nie wiem, który jest fajniejszy?... ten  sprzed świąt, czy może ten w trakcie ich trwania? Ok. Oba są wspaniałe. Dzisiaj postanowiłam zrobić małe przymiarki przedwigilijne, bo tym razem ten wyjątkowy wieczór jest w moim domu. Będzie bardzo dużo gości, a ja od kilku dni zastanawiam się jak mam wystroić odświętnie moją chatkę. Mam więc dziś dzień przymiarek.  I taka na stole pojawił się biały obrus ze spranego lnu i drugi koronkowy. Oba są przepiękne i oba można dostać w H&M home. Biorąc teraz pod uwagę fakt sporych obniżek cenowych, to naprawdę się opłaca. Stół podczas wigilii będzie sporych rozmiarów, dlatego takich obrusów potrzebuję dwóch. 

W domu zagościły też nowe-stare krzesła. O tym gdzie je wyszperałam opowiem innym razem, bo historia jest długa i piękna, ale kiedy je znalazłam były naprawdę w opłakanym stanie. Nikt nie dawał  im szans na powrót do formy, tak bardzo były zniszczone. Przywiozłam je mimo wszystko do domu, a mój ukochany mąż nadał im drugie życie! Wiedział jak bardzo mi na nich zależy, więc pracował nad nimi kilka dni. Wyszły wspaniale! Do tego są bardzo wygodne! W zupełnie innym miejscu znalazłam, właściwie to "wyszperałam" lampę kryształową. Na zdjęciach widoczna z czarnym kloszem. Urocza i w bajkowej cenie. Całe 20 zł. Taki fart! Gałązki sosny ścięłam przed domem, u sąsiadów na działce. A pachnie dom cały! Na stole świeca Diptique. Wydanie świąteczne. To moja druga z kolekcji holidays. Ta ma zapach świątecznych wypieków. Zapach tworzą nuty ciepłego piernika, anyżu gwiezdzistego, a wszystko jest osłodzone pysznym miodem. Wspaniała! Dzisiaj rano po raz pierwszy zapaliłam ją parząc w tym samym czasie kawę! Pojawił się w domu po prostu magiczny zapach. Unosił się w powietrzu jeszcze dług, długo po tym jak ją zgasiłam. To nieprawdopodobne jak takie małe drobiazgi mogą wpłynąć pozytywnie na nasz cały dzień! Ja miałam dzisiaj całkiem spory zastrzyk energii. Świecy szukajcie w Galilu... jeśli chcecie.


I tak dużymi krokami zbliżamy się do Bożego Narodzenia. Stroimy okienka, stoły, choinki... gotujemy, otwieramy nasze domy i zapraszamy gości. Obdarowujemy najbliższych prezentami... to wspaniały czas... niech nadchodzi i niech trwa !obrusy H&M home  ||  candle galilu
Copyright 2000 - by FUSION HOUSE| Layout by Studio O2Art based by KotrynaBassDesign | Wszelkie prawa zastrzeżone.