Pages

Search This Blog

2014-03-18

Mieszkanie udekorowane zdjęciami


Jest wiele sposobów na dekorację mieszkania.
 Jedni wolą surowy klimat, inni ciepłe barwy, a jeszcze inni całe mnóstwo kwiatów i małych figurek. I każde z nich będzie miało swój unikalny wygląd wprowadzający szczególną atmosferę. Wśród wielu rozwiązań można wybrać dekorację ze zdjęć, które poza ładnym wyglądem opowiedzą także historię domowników. 
Zdjęcia robimy przy najróżniejszych okazjach – podczas wakacji, w trakcie spotkania rodzinnego, w najważniejszych w naszym życiu momentach, czy podczas jesiennego spaceru w parku. Wyeksponowanie ich na ścianach sprawi, że nasze wnętrze będzie miało jedyny w swoim rodzaju wygląd i urok, którego nie można spotkać nigdzie indziej
Galeria

Zdjęcia można zawiesić wszędzie – w salonie, na klatce schodowej, kuchni lub przedpokoju. Wszystko zależy jedynie od naszej inwencji. Dobrze natomiast, jeżeli galeria na ścianach ma spójną kompozycję (np. podobny kolor ramek czy wielkość). Taki sposób sprawi, że całość będzie ładnie się dopełniać i wyglądać na przemyślaną. Często spotykanym rozwiązaniem jest zamykanie układu w regularnych kształtach, jak kwadrat czy prostokąt. Zdjęć w miejscach przechodnich nie umieszczamy zbyt wysoko, najlepiej jeżeli punkt centralny galerii znajduje się na wysokości wzroku.
Jednym z pomysłów może być stworzenie na ścianie drzewa genealogicznego naszej rodziny, gdzie na namalowanych gałęziach powiesimy fotografie swoich najbliższych osób.


Zdjęcia pojedyncze

Przy dekoracji wnętrz nie trzeba jednak martwić się o to, że należy wybrać kilkadziesiąt zdjęć. Do aranżacji świetnie nadają się również pojedyncze sztuki. Wersje czarno-białe w dużym formacie, odpowiednio wykadrowane, są niezwykle eleganckie i stylowe. Świetnie nadają się np. do zawieszenia nad łóżkiem lub kanapą w salonie. Duże fotografie optycznie powiększają wnętrze, zarówno w pionie, jak i poziomie. Zdjęcia kolorowe natomiast wprowadzają luźną atmosferę i ożywiają przestrzeń. 
Coraz częściej osoby decydujące się na zdjęcia w swoim domu wybierają także fotografie na płótnie. Wyglądają nowatorsko i dobrze się prezentują np. oparte o ścianę w kącie salonu.


Wolnostojące

Najczęstszym rodzajem eksponowania rodzinnych zdjęć jest po prostu ich ułożenie na półce, regale czy kominku. To tradycyjne, ale sprawdzone rozwiązanie. Jego atutem jest możliwość szybkiej zmiany konfiguracji stojącej galerii, a także łatwa wymiana zdjęć, przy czym nie trzeba martwić się o wiercenie dziur w ścianach. 
Przy dekorowaniu ścian zdjęciami pamiętajmy, że w swoim domu powinniśmy czuć się swobodnie, dlatego wybierajmy tylko te fotografie, co do których jesteśmy przekonani, że chcemy, aby ujrzały światło dzienne.Dekorowanie z Castoramą
Gdy siedemnaście lat temu Castorama rozpoczynała swoją działalność w Polsce, wiele osób nie upatrywało w ekspozycji fotografii sposobu na niepowtarzalne udekorowanie mieszkania. Dziś, kiedy sklep obchodzi okrągłą rocznicę działalności, ten rodzaj dekoracji stosujemy już nie tylko w mieszkaniach. 
Ja w imieniu swoim i firmy Castorama 
życzę Państwu samych miłych chwil.
                   
Copyright 2000 - by FUSION HOUSE| Layout by Studio O2Art based by KotrynaBassDesign | Wszelkie prawa zastrzeżone.